Aktualności

Stworzenie ogródka freblowskiego

18.05.2023 r. wszystkie przedszkolaki miały zajęcia z ogrodnictwa pod okiem wykwalifikowanej projektantki ogrodów Pani Beaty Skrzyneckiej. Mama Miłosza opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała narzędzia, nawozy, leki dla roślin, które używa na co dzień podczas swoich czynności zawodowych, jak również plany i aranżacje nowoczesnych ogrodów projektowanych w kraju oraz za granicą. Każda grupa przyniosła wyhodowane przez siebie sadzonki roślin (m.in.: truskawek, papryk, kwiatów itd.). Pani Skrzynecka, przywiozła krzaki borówek i porzeczek, które każda grupa wsadziła do specjalnie przygotowanego gruntu. Teraz mamy za zadanie dbać, aby było co zbierać. Na szczęście Pani Beata powiedziała nam jak. Na końcu spotkania, symbolicznie: Pani Dyrektor wraz z Mamą Miłosza wsadziły dwa dęby, które grupa „Króliczki” wyhodowała z żołędzia. Wspaniale, że „OGRÓDEK FREBLOWSKI” powstał dzięki zaangażowaniu wszystkich grup „Przyjaciół Kubusia Puchatka”. 

Więcej zdjęć: O przedszkolu - Galeria / http://www.przedszkole21leszno.pl/o-przedszkolu/galeria/album-rok-szkolny-2022-2023/ogrfreblo

348357117 1751449808645565 9181771866485105133 n

Ogródek freblowski

Dzięki inicjatywie i współpracy Pań Freblanek oraz naszej Mamy Miłosza S. z grupy "Króliczków", Pani Ogrodniczce Beacie Skrzyneckiej, powstanie na jednym z naszych placów ogródek freblowski wszystkich przedszkolaków MP21. Grunt już przygotowany. Po 12.05 - Zimnej Zośce i Dniu Ogrodnika (14.05) w następnym tygodniu (przy pomyślanej pogodzie) odbędzie się sianie i sadzenia z lekcją ogrodnictwa. Pod okiem wykwalifikowanej Ogrodniczki, nasze Dzieci z pewnością staną się ekologicznymi ogrodnikami, jedzącymi to co sami zasieją i zasadzą. Dzieci z naszego przedszkola, od wczesnej wiosny, przygotowują sadzonki ziół i warzyw na parapetach w swoich salach. Będzie pouczająco przenieść je do gruntu oraz obserwować wzrost i rozwój każdej rośliny, a na końcu je zjeść. Zatem wypatrujemy MAJA.

beata

X edycja "MAMO, TATO BIEGNIJ ZE MNĄ"

22.04.2023 r., pod opieką naszej kochanej Pani Klaudii: Miłosz S. z Mamą Beatą, Aleksandra D. z Tatą Maciejem oraz Miłosz T. z Tatą Tomaszem reprezentowali nasze Przedszkole 21 Leszno w X edycji "Mamo, Tato biegnij ze mną". Za wysiłek, trud, pot i łzy dziękujemy całej ekipie "Króliczków". Dodatkowo gratulujemy Miłoszowi Tomińskiemu za zajęcie lll miejsca w biegu chłopców oraz lll miejsca Pani Klaudii Bartkowiak w biegu finałowym nauczycielek.

klaudiapodium