Obchody Pierwszego Dnia Wiosny i Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

21 marca to szczególny dzień dla naszego przedszkola. Nie tylko z powodu witania Wiosny, ale także święta naszych kolegów i koleżanek z Zespołem Downa, którzy są częścią naszej „małej społeczności”. W tym roku obchodziliśmy te dwa święta osobno:

W piątek 19 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji grupa Króliczki przygotowała przedstawienie pt. „Pięć życzeń Natalki”, które miało na celu przedstawić przyjaźń osoby zdrowej z osobą niepełnosprawną, oraz przypomnieć dzieciom, że każdy człowiek zasługuje na to, by być szczęśliwym. Ponadto wszystkie dzieci wykonały kolorowe skarpetki, którymi został przyozdobiony hol i ogród przedszkolny.

Natomiast 22 marca obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia nauczycielki przygotowały dla dzieci niespodziankę w formie przedstawienia pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Dzieci z tej okazji wzięły także udział w wewnątrz przedszkolnym konkursie plastycznym „Pani Wiosna swą urodą zachwyca”. W przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo i wszystkim dopisywały wiosenne nastroje.