Przedszkolaki na widowni, nauczycielki na scenie

02.06.2021. Radio Elka, Hania Ciesielska

https://elka.pl/content/view/104343/80/

Wyjątkowe atrakcje czekały 1 czerwca na dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 przy Armii Krajowej. Przede wszystkim maluchy obejrzały spektakl "Jaś i Małgosia" w wykonaniu nauczycielek. Scenariusz opierał się oczywiście na baśni Braci Grimm, ale autorki występu wplotły do niego treści propagujące zdrowy sposób odżywiania. 

Tym razem to nie przedszkolaki wystąpiły na scenie, ale ich nauczycielki. Wcieliły się w role: narratora, Jasia, Małgosi, czarownic, taty, mamy

 i wilka. - W postaciach z bajki dzieci bez problemów rozpoznały "swoje" panie, co świadczy o ich znakomitej spostrzegawczości - podkreśla Katarzyna Zagacka.

Znane wszystkim przedstawienie „Jaś i Małgosia” promowało zdrowy sposób odżywiania się. Było przeplatane zabawami integracyjnymi, zagadkami sprawdzającymi znajomość występujących w przedstawieniu postaci oraz piosenkami w wykonaniu nauczycielek.

Po występie widzowie mogli zrobić sobie zdjęcie z „aktorami”, na dzieci czekał też mały poczęstunek oraz prezenty i ciąg dalszy wspólnej zabawy.